Як правильно вітамінізувати організм

Одне з основних правил здорового способу життя - організація і налагодження правильного харчування. Підібрати страви, продукти, з яких їх слід готувати — це найважливіше дійство, без якого не можна налагодити нормальне повноцінне існування.

Особливо уважно та ретельно потрібно складати харчовий раціон тим людям, які мають в анамнезі хронічні захворювання. Також варто бути уважними до себе та свого самопочуття тим, хто має деякі патології розвитку, зокрема патології системи травлення, виділення. Важливо насичувати організм усіма необхідними вітамінами та корисними речовинами. Як правильно це робити?

Про авітаміноз та необхідність прийняття вітамінів
Якщо людині ставлять діагноз «авітаміноз» або певно нестачу якогось окремого вітаміну, потрібно підібрати за допомогою терапевта або дієтолога відповідний комплекс або раціон для заповнення нестачі цих вітамінів.

Однак і цього не вистачатиме для поповнення потрібних речовин. Приймати вітаміни та різні харчові добавки доведеться весь час, а цього робити категорично не можна. Ці кошти можуть прийматись курсами.

"Поповнювати" свій організм корисним потрібно регулярно, незалежно від того, чи є зараз в організмі дефіцит, чи все в принципі в межах норми.

Слід купувати продукти, багаті корисними речовинами, зокрема і, звісно, вітамінами. Овочі, фрукти, зелень - всі ці природні компоненти можуть заповнити частину нестачі вітамінів, але не зможуть наситити організм повністю. Не лише рослинною їжею слід харчуватися людині.

Раціон не можна змінювати занадто різко, інакше організм може зазнати серйозного стресу, і можуть загостритися хронічні захворювання.

Харчування має бути збалансовано та різноманітно: не варто обмежувати себе у вживанні білків, жирів та вуглеводів. Крім вітамінів та мінералів, організму потрібні і нормальна кількість калорій, щоб здійснювати життєдіяльність у звичному укладі.

Про живі вітаміни та їх застосування

Отже, пропонується список доступних і економічних продуктів, які містять максимальну кількість поживних речовин. Вони і допоможуть правильно вітамінізувати організм:
Морква, червоний перець, а також усі сорти томатів. Ці продукти містять у достатку вітамін А;
Бобові: серед них особливо квасоля, і звичайно горох. Ці нехитрі бобові багаті на вітамін В1;
Капуста (білокочанна), цибуля, а також шпинат, інша зелень. Велика кількість у складі вітаміну В2;
Зелений горох (бажано молодий, солодкий), зелена цибуля – також вітамін В2;
Гострий перець, різні види томатів, морква містять вітамін Р.
У щоденному меню обов'язково мають бути різні салати з великою кількістю зелені, а також овочі, фрукти. Причому всі ці продукти слід правильно готувати - ні смажити, ні варити, а гасити, тушкувати, обдавати парою, вживати в сирому вигляді або з мінімальною тепловою обробкою. Це важливо для збереження правильного вітамінного складу – не зміненого.